ده ریپوزیتوری محبوب جاوااسکریپت

Frontend / ده ریپوزیتوری محبوب جاوااسکریپت

ده ریپوزیتوری محبوب جاوااسکریپت

۱۰ ریپازیتوری گیت‌هاب برای توسعه دهندگان جاوا اسکریپت

کشف ریپازیتوری و مخازن جدید به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا با جنبه‌های جدیدی از Stack خود آشنا شوند. به همین دلیل است که هر توسعه دهنده حرفه‌ای باید روزانه زمان‌های خاصی را برای گشت زدن در محیط گیت‌هاب یا گیت‌لب صرف کند. این کار باعث می‌شود تا پروژه‌های جدیدی را پیدا کنید و با مشاهده سورس کد آن‌ها با رویکردهای جدیدی از توسعه نرم افزار آشنا شوید. همچنین یکسری از مخازن وجود دارند که صرفا جنبه آموزشی داشته و خوراک توسعه دهندگان مبتدی برای یادگیری موضوعات جدید است.

مورد اول: 33 Concepts Every JavaScript Developer Should Know

همانطور که از نام این مخزن معلوم است، قصدی که توسعه دهنده اصلی داشته این بوده که شما را با ۳۳ مفهوم اصلی در Javascipt آشنا کند که هر توسعه دهنده جاوااسکریپتی باید بداند. هر کدام از این مفاهیم همراه با یک لیست از منابع آموزشی ارائه شده تا بتوانید همه چیز را در یک جا مشاهده کرده و وقت‌تان را با پیدا کردن منابع مختلف تلف نکنید.

مورد دوم: Javascript questions

با استفاده از این مخزن شما می‌توانید سه هدف اصلی را دنبال کنید و با سه چالش روبرو شوید:

در این مخزن شما با سوالات مختلفی در سطوح متفاوتی روبرو هستید. از موضوعات پایه‌ای گرفته تا موضوعات پیچیده، سوالات مختلفی طرح شده است. همچنین در کنار هر کدام از سوالات، جواب‌های آن نیز وجود دارد که به صورت یک Collapse در زیر عنوان سوال وجود دارد. تقلب نکنید! ابتدا جواب خودتان را ارائه دهید و سپس جواب نهایی را مشاهده کنید. به این شکل هم دانش خودتان را به چالش می‌کشید و هم در صورتی که جواب پرسش‌ها را بلد نباشید آن‌ها را یاد خواهید گرفت.

اگر بتوانید به صورت روزانه به سوالات این مخزن جواب بدهید و آن‌ها را مطالعه کنید مطمئنا خواهید توانست که دانش منحصر به فردی از جاوا اسکریپت را بدست بیاورید. همچنین برای شرکت‌هایی که به دنبال سوال تخصصی برای مصاحبه هستند این ریپازیتوری می‌تواند بسیار مفید باشد.

مورد سوم: You don't know JS

اگر به دنبال یک منبع مرحله به مرحله و رایگان برای یادگیری جاوا اسکریپت به صورت متنی هستید این مخزن برای شما مناسب خواهد بود. این مخزن برای برنامه‌نویس‌های مبتدی جاوا اسکریپت امکان بسیار خوب و البته رایگانی‌ست که می‌تواند توانایی آن‌ها در حوزه جاوا اسکریپت را به مرحله جدیدی ببرد و در نهایت به صورت عمیق آن‌ها را با جاوا اسکریپت همراه کند.

مورد چهارم: Airbnb Javascript style guide

ممکن است قبلا راجع به مخزن Airbnb Javascript style guide چیزهایی شنیده باشید چرا که این مخزن یکی از معروف‌ترین مخازن جاوا اسکریپت در گیت‌هاب است. این مخزن حاوی شیوه‌نامه و رویکردهایی‌ست که شرکت Airbnb برای توسعه اپلیکیشن‌های خود با استفاده از جاوا اسکریپت از آن‌ها استفاده می‌کند. در این مخزن می‌توانید مستندات متفاوتی از جنبه‌های مختلف اپلیکیشن Airbnb و راهکارهایی را ببینید که جاوا اسکریپت در پیاده‌سازی آن‌ها نقش مستقیم داشته است.

مورد پنجم: Tech interview handbook

اگر به دنبال یک منبع برای مشاهده سوالات مختلف حوزه مصاحبه کاری جاوا اسکریپت هستید مخزن Tech interview handbook می‌تواند بسیار مفید باشد. بسیاری از کارفرماها از این منبع برای پیدا کردن سوالات تخصصی استفاده می‌کنند، در نتیجه اگر شما روی سوالات اصلی این مخزن تمرکز کنید و آن‌ها را یاد بگیرید، به احتمال بسیار زیاد در مصاحبه تخصصی‌تان موفق عمل خواهید کرد.

مورد ششم: The Algorithm - Javascript

اگر به دنبال یک مخزن برای مشاهده کدهای مربوط به ساختمان داده‌ها و الگوریتم‌های پیاده‌سازی شده در جاوا اسکریپت هستید این مورد برای‌تان بسیار مناسب خواهد بود. همچنین در کنار کدهای پیاده‌سازی شده، توضیحات کامل راجع به چگونگی پیاده‌سازی این موارد ارائه شده که می‌توانید از آن‌ها نیز به عنوان یک منبع آموزشی مفید و کامل استفاده کنید.

مورد هفتم: Awesome Javascript

اگر به دنبال یک منبع مشترک و یکپارچه برای پیدا کردن تمام ابزارها، کتابخانه‌ها و باندلرهای سمت مرورگر مربوط به جاوا اسکریپت هستید این مخزن راه چاره شماست. از این مخزن می‌توانید به عنوان یک منبع ثابت و همیشگی استفاده کنید که در چالش‌ها و مسائلی که ممکن است در آینده برای‌تان بوجود بیاید می‌تواند به شما کمک بکند.

مورد هشتم: WTFJS

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی پر از تکنیک‌ها و حُقه‌های مختلف است که کشف کردن تمام این موارد برای هر کسی امکان پذیر نیست و به همین دلیل باید یک منبع برای این حُقه‌ها در اختیار داشته باشید تا بتوانید به صورت کامل آن‌ها را یاد گرفته و استفاده بکنید. مخزن WTFJS که توسط Brian Leroux ایجاد شده است تلاش می‌کند تا شما یک منبع کامل از این حُقه‌ها را در اختیار داشته باشید.

مورد نهم: Effective Engineer Notes

موضوعات بسیار زیادی وجود دارد که در دوره‌های آموزشی برنامه‌نویسی به شما گفته نخواهد شد چرا که هدف نهایی یک دوره آموزشی این است که شما با یک زبان یا تکنولوژی آشنا شوید. اما این تمام موضوعات نیست. با استفاده از مورد نهم این لیست شما به عنوان یک مهندس نرم‌افزار با موضوعات و نکات کلیدی آشنا خواهید شد که در فرایند توسعه نرم‌افزار بسیار مفید و کمک کننده خواهند بود.

مورد دهم: Free programming books

اگر از افرادی هستید که به یادگیری برنامه نویسی از طریق کتاب‌ها علاقه دارید، مطمئنا این مخزن می‌تواند برای‌تان بسیار مفید باشد. در این مخزن لیستی از کتاب‌های برنامه نویسی ارائه شده که به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته و می‌توانید بدون دردسر آن‌ها را دانلود کنید.

تاریخ انتشار 1402/08/24